Marketing szótár   /   Video Streaming
Video Streaming

Video Streaming


Azok a régi szép idők, mikor egy hetet kellett várni, hogy a kedvenc sorozatunk következő részét láthassuk… Oké, nem is volt az annyira jó! Pláne most, amikor szinte bármit azonnal elérhetünk online. Nem kell hozzá más, csak internet!

 

Az elmúlt pár évben hatalmasat ugrott a streamelt filmek mennyisége. Van is rá igény, főleg azóta, hogy az internetsebesség is lehetővé teszi a megtekintést élvezhető minőségben.

A TV talán még mindig a legnépszerűbb mindközül, azonban a video streaming hatalmas sikernek örvend, hiszen azonnal elérhető a kívánt tartalom.

Minden korosztály megtalálhatja a neki tetsző tartalmat, emiatt is hódít egyre nagyobb teret a streaming videoátvitel, ami az igény szerinti szórakoztatást testesíti meg. Legfőképp az azonnalisága miatt, amire óriási az igény jelenleg!

 

 

Mi a video streaming jelentése?

 

Élőben közvetített /live stream/ vagy előre rögzített videós tartalom közzététele.

Egy folyamatos adatátviteli technológia, ami kényelmesebb, hiszen nem feltétele az azonnali, egy csomagban való letöltés. Elérhető asztali gépről, laptopról, tabletről és okostelefonról.

A legtöbbünknek a Facebook Live funkció jut eszébe, pedig ma már rengeteg felület van, ahol ilyen jellegű tartalommal találkozhatunk vagy éppen ahová feltölthetjük azokat. (YouTube, Vimeo, stb.)

 

Nagyon széles körben elterjedt már, hiszen az online live video streaming világszerte elérhető, egyedülálló módon! Sőt, egyre többen hajlandóak fizetni azért, hogy ezeket a tartalmakat a legjobb minőségben elérhessék.

 

 

Mire használható a streamelés?

 

Ha videó tartalmakat szeretnénk online közvetíteni akár élőben, akár meglévő tartalmat, annak tökéletes módja a streamelés.

A streamer és a szimpla videós közti különbség leginkább a minőség, ami a felvételek által jól megkülönböztethető. Ők azok a személyek, akik video streamelnek, vagyis videós tartalmat osztanak meg velünk (akár valós időben).

Bármilyen jellegű, témájú tartalmat közvetíthetnek, többek között sporteseményeket, amit nem meglepő módon sokan keresnek, hiszen az ilyen külföldi eseményeket nem mindig érjük el Európában azonnal.

 

 

Miért előnyösebb a streamelt, mint a letöltött tartalom?

 

Amikor letöltünk valamilyen adatot, annak nyoma van és nem utolsó sorban helyet is foglal. Ezzel szemben, ha csak streameljük, akkor az úgymond áthalad az eszközön, ami mindkét félnek praktikus.

Ideális annak, aki fogyasztó és annak is, aki kiszolgál, hiszen neki sem kell aggódnia amiatt, hogy milyen célra használjuk fel a tartalmat és a mi eszközünkön sem keletkezik tárolni való adat.

 

 

Milyen fajta streamelt tartalmak vannak?

 

Mint már említettük, a lehetőségek szinte végtelenek, minden csak nézőpont kérdése. Akár meglévő, akár élő médiatartalomra vagyunk kíváncsiak, a kulcsszó maga a tartalom fajtája.

Sportközvetítések, koncertek, sorozatok és filmek egyaránt streamelhetők, ha videóról van szó.

Fajtái:

  • VOD – Video On Demand

Lehet archivált élő közvetítés vagy bármilyen meglévő tartalom, amit feltöltenek. Amikor szükség van a megtekintésre, azt könnyen elérhetjük.

  • A live streaming – élő internetes közvetítés.

Nagyon felkapottak, hiszen valós időben nézhetők.

Azt is megfigyelték már, hogy az élő videókat tovább nézik az emberek, mint a feltöltött, de nem élő tartalmat – ezért is olyan felkapott és egyre nagyobb rá az kereslet.

 

A fogyasztók többsége filmeket és sorozatokat néz így, ráadásul egyre többen jönnek rá, hogy sokkal kényelmesebb és akár biztonságosabb is, mint letölteni a különféle tartalmakat.

 

 

Melyek a legnagyobb video streaming szolgáltatók filmnézéshez?

 

A minőséget meg kell fizetni, tehát a következő felületek mind fizetősek, ám nem megfizethetetlenek!

 

Netflix

Ez a legnépszerűbb platform jelenleg, felnőtt és gyerek tartalmak is elérhetőek rajta. Havonta változik a tartalom rajta, de jó arányban sorakoztatja fel az új filmeket és a régi klasszikusokat is. VPN-nel például az amerikai tartalmakat is elérheted, mely 30%-kal több a saját régióban elérhető mennyiségnél.

 

Disney +

Relatíve olcsó, számos gyermek tartalommal, mint: Pixar, Disney, Marvel vagy épp Nat Geo. Bár egyre csak növekszik, angol nyelven érhetők el a minőségi tartalmak, amiket a felnőttek is élvezhetnek. A legnépszerűbb és legújabb rajzfilmeket találhatjuk meg rajta, ha végre Magyarországon is elérhetővé teszik.

 

HBO NOW, HBO GO

Ugyan kisebb a választéka, mint a Netflixé vagy Amazoné, de bőséges választékot kínál filmekből és sorozatokból. Minőségi saját gyártású tartalmak is elérhetőek rajta, emiatt is népszerű. Az HBO GO hazánkból streamelhető, azonban az HBO NOW esetében VPN-t kell használnunk.

 

Hulu

A Disney, Warner Bros és Fox, valamint a Comcast és AT&T is hozzáad filmeket, ezen alapul a partnerség. Hirdetésmentes a drágábbik változat, ám az olcsóbb felület már korántsem. Itt nem csak filmek, hanem TV csatornák is nézhetőek online. Rossz hír, hogy csak Japán és az USA területéről lehet regisztrálni, de szintén megoldás lehet a VPN!

 

Amazon Prime Video

Igyekszik lépést tartani a Netflix nyújtotta lehetőségekkel, de leginkább sorozatokra fókuszál. Különlegessége az exkluzivitás: 4K HDR tartalmak, ezért nem vonható nagymértékű párhuzam a két szolgáltató között ebből a szempontból. Vásárlásra és bérlésre is teret nyit. Itt is eltér az európai tartalom felhozatal a tengerentúlitól.

 

 

Pár szó a VPN használatáról:

Sajnos földrajz alapú blokkolás jellemzi a legtöbb szolgáltatót, ami ugyan nem lehet akadály abban, hogy a legújabb filmeket láthassuk, hiszen nem kell más, mint VPN, ami által megkerülhetjük a szűkített tartalmak problémáját.

Streamelésre több VPN is elérhető, itt van néhány közülük:

  • ExpressVPN

  • 5 Euro VPN

  • NordVPN.

 

Vannak ingyenesen használható streaming oldalak is, mi most a teljesség igénye nélkül azokat mutattuk be nagy vonalakban, amelyek itthon a legnépszerűbbek.

 

segítünk

 


Hasonló bejegyzések

HTML
Hoax
Analitika
Anchor text



Hogyan tudunk segíteni Önnek jobb helyezést és több forgalmat elérni?
TECHNIKAI SEO
Elsőként a weboldalt technikailag elemezzük és javítjuk. Párat említve: sebesség, indexelés, responsivitás, url-ek, robots.txt, sitemap.xml. A technikai elemek roppant fontosak, ezért kell a Seo munkafolyamatot ezzel kezdeni. 
On-Site SEO
Itt a weblap admin felületében kezdünk el dolgozni. A cél az, hogy relevánssá tegyük az egész weblapot a megadott keresőszavakra. Pár beállítást említve: Title, meta leírás, head tagok, képek optimalizálása, belső linkek, tartalom optimalizálás.
Off-Site SEO
Majd a weblap erősítése következik, külső erőforrások felhasználásával. Tudatosan, külső hivatkozásokat, azaz linkeket, backlinket építünk a weblapnak. Már optimalizált weblapnál az eddig kiépített linkeket is vizsgáljuk, a károsakat eltávolítjuk.
Google Ads
A Google AdWords hirdetés nem az optimalizálás része, de egy olyan keresőmarketing lehetőség, amivel a fizetett hirdetések között tudunk megjelenni a találati lista elején. Kattintás alapú, gyors eredmény, könnyen mérhető teljesítmény.